Bebeklik döneminin en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri olan pişik, bebekleri son derece huzursuz eden bir rahatsızlık. Derinin tahriş olması sonucu oluşan pişik, bebeğin uzun süre kirli ve ıslak bezle kalması, cildin hava almaması, bebek bezinin neden olduğu sürtünme gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkıyor. Ancak dert etmeye gerek yok. Pişik kremleriyle bu sorundan kurtulmak mümkün. Hatta pişik önleyici olarak kullandığımız bu kremin cildimize daha birçok faydası var.

1.Pişik kreminin başlıca görevi pişiğin iyileşmesini sağlamak. Pişik tedavisi için kullanılan bu kremi her alt değişiminde uyguladığınızda pişiğin kısa sürede geçtiğini göreceksiniz. Özellikle Çinko oksit içerikli veya bitki özlü kremler cildin iyileşme sürecini hızlandırır.

2.Pişik kremleri sadece tedavi amaçlı değil, koruyucu olarak da kullanılabilir. Bu kremler bebeğinizin cildini pişikten korurken tahrişlerin oluşmasını önler.

3.Pişik kremlerinin bir diğer özelliği ise cildi besleyip yumuşatması. Doğal balmumu ve shea yağı içeren kremler bebeğinizin cildinizi yumuşacık yapar.

4. Pişik kremleri hücre yenilenmesi sağlayarak yaraların hızlıca iyileşmesine yardımcı oluyor. Ayrıca cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturuyor. Özellikle A ve F vitamini bakımından zengin pişik kremleri hücre yenilenmesini destekleyerek yaraların kısa sürede geçmesini sağlıyor.

5. Bebeklerde kullanılan pişik kremi annelerin de bir numaralı tercihi. Neden mi? Çünkü pişik kremi cilt lekelerine oldukça iyi geliyor. Akşam yatmadan önce yüzünüze sürüp sabah yıkayın. Zamanla cildinizin yavaş yavaş soyulmaya başladığını ve lekelerin azaldığını hissedeceksiniz. Ancak sabah yüzünüzü iyice yıkamanızda fayda var.

6.Ayrıca kesikler, sıyrıklar, küçük yanıklar ve güneş yanıkları için de kullanılabiliyor. Bebeklerin hassas cildine göre geliştirilmiş pişik kremi, yumuşak formülüyle cildi yakmıyor, enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı oluyor.

7.Ayrıca ağrılar için de son derece etkili. Hafif anestezik özelliği olan pişik kremlerinin ağrıyıcı yatıştırıcı etkisi bulunuyor.

8.Pişik kremleri yaşlıların cildinde de kolayca kullanılabilir. Yaşlıların cildi daha ince ve daha az esnek olduğundan kolay zarar görebilir ve gençlerinkine göre daha geç iyileşme gösterir. Özellikle fazla hareket edemeyen, yatalak veya tekerlekli sandalyeye bağımlı olan yaşlılar özel cilt bakımına ihtiyaç duyarlar. Bu durumda pişik kremleri etkili bir çözüm olabilir.

Çeşitli cilt problemlerini gidermeye yarayan pişik kremlerini evinizden eksik etmeyin. Pişik kremlerini düzenli kullandığınız takdirde daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olacağınız kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here