Kadınların en büyük problemlerinden biri de bölgesel kilolar. Özellikle basen ve göbek bölgesinde fazlalıklar kadınların bitmek bilmeyen kabusu gibi. Göbek bölgesindeki yağları nasıl eritirim, bel bölgemi nasıl inceltirim diye kara kara düşünüyorsanız, sıkı durun 7 faydalı besini açıklıyoruz. Bu yüksek lifli gıdalar sizi tok tutmakla kalmayıp enerjik ve dinç olmanıza da yardımcı olacak.

1. Badem
Lifli besinler arasında yer alan Badem, E vitamini bakımından da oldukça zengin bir besin. Lif değeri yüksek olan badem, karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için ideal.

2. Avokado
Tropik meyvelerden biri olan Avokado, cildi yenileyici özelliğinin yanı sıra karın yağlarını yakma konusunda oldukça başarılı.

3. Elma
Kalp, tansiyon, mide rahatsızlıkları başta olmak üzere pek çok hastalığa iyi gelen elma, bel bölgesini zayıflatmada da son derece etkili. Sindirimi kolaylaştırması sebebiyle diyetlerin olmazsa olmazı.

4. Yeşil yapraklı sebzeler
Vitamin, lif, kalsiyum ve antioksidan bakımından zengin olan yeşil yapraklı sebzeler, kansere karşı önemli bir savaşçı olduğu gibi kilo vermeye de yardımcı bir besin. Kalorisi düşük olan bu sebzelerle açlık hissetmeden kilo verebilirsiniz.

5. Salatalık
B vitaminleri, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Fosfor, Potasyum ve Çinko bakımından zengin olan salatalığın birçok faydası var. Baş ağrısından yorgunluğa, ağız kokusundan selülite kadar birçok sorunun üstesinden geliyor. Su ihtiyacınızı gidererek tok hissetmenizi sağlıyor. Böylece az yemek yiyerek bel bölgesindeki fazlalıklara elveda diyorsunuz.

6. Fasulye
A, B9, C vitamini, demir ve magnezyum bakımından zengin olan fasulye, vücuda enerji ve güç verdiği gibi, sindirimi kolaylaştırması sayesinde kilo vermenizi kolaylaştırıyor. Eğer bel bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız, kalorisi düşük olan bu lifli besini bol bol tüketmenizde fayda var.

7. Karpuz
Enfes bir tadı olan karpuzu çekinmeden yiyebilirsiniz. % 82 su içeren ve kalorisi oldukça düşük olan bu meyve ideal bel ölçülerine kavuşmak isteyenlerin menüsünde mutlaka yer almalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here