Sıkı ve dik göğüslere sahip olmak kadınlar için genç ve diri görünümün göstergesi olarak kabul edilir.

Yüzyıllardır kadın ve doğurgan olmanın simgesi olarak görülen göğüsler kadınlar için çekici görünmenin bir koşulu olarak da görüldüğünden düzgün bir yapıya sahip olmasına önem veriliyor. Özellikle doğum sonrası ya da yaşın ilerlemesi neticesinde veya genetik sebepler nedeniyle sarkmış göğüsler kadınlarda kendini gösterebiliyor.

Sıkı ve dik göğüslere sahip olmak için 4 öneri

1-   Kozmetik ürünlerinden faydalanın:

Göğüslerinizin daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilmek için kozmetik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan ürünler kullandığınızda göğüslerinizde meydana gelen sarkma ve çatlamalardan kurtularak daha sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz.

2-   Doğru sütyen seçimine özen gösterin:

Aceleye gelmiş alışverişler sırasında aldığınız yanlış ölçülerdeki sütyenler göğüslerinizi deforme edecektir. Bu yüzden doğru beden seçimini yapabilmek için satış elemanlarından yardım almanız yararınıza olacaktır. Beden ölçülerine dikkat ettiğiniz gibi gerçekleştirdiğiniz aktivitelere uygun olan doğru sütyenler kullanmanız da büyük bir önem taşır. Spor yaparken günlük hayatta kullandığınız sütyenler doğru olmayacaktır. Bunun için özel olarak spor yaparken kullanmanız için üretilen sütyenleri kullanmaya özen göstermeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca kullandığınız sütyenlerin elastik özelliğini kaybetmemiş olmasına da özen göstermeniz gerekir.

3-   Sıcak soğuk duş yaparak kan dolaşımınızı hızlandırın:

Değişimli olarak duş yaparken sıcak ve soğuk suyu vücudun belirli bir kesimine uygulamanız kan dolaşımınızın hızlanmasına olanak sağlayacaktır. Ağrılara da iyi gelecek olan bu yöntem tüm vücut için kullanıldığı zaman bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Göğüsleriniz üzerinde bu yöntemi kullandığınız zaman ise göğüs bölgesinde bulunan kan dolaşımını hızlandırmanız ve cildi uyarmanız mümkün olacaktır. Böylece göğüsleriniz daha gergin bir hale gelecektir. Her gün göğüslerinizi önce soğuk sonra da 2 dakika olacak şekilde sıcak suya tuttuğunuz takdirde bu uygulamayla ciddi bir şekilde göğüslerinizde gerginleşme görebilirsiniz.

4-   Egzersiz yaparak göğüslerinizin forma girmesini sağlayın:

Göğüsleri etkili bir şekilde ve kısa sürede forma sokabilmek için yapabileceğiniz farklı egzersizler bulunur. Bu egzersizler sayesinde istediğiniz gibi dik ve sıkı göğüslere sahip olmanız mümkün. Oldukça basit bir şekilde uygulanabilecek olan bu egzersizler, her gün tekrarlandığı takdirde çok daha etkili olabiliyor.

–     Göğsünüzün tam önünde iki avucunuzu mümkün olduğu kadar bastırmakla egzersize başlayabilirsiniz. Günde 3 kez 15’er dakika uygulayarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Ancak süreyi ne kadar uzatırsanız o kadar etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

–     Göğüs yayı kullanarak istediğiniz gibi şekli düzgün olan dik göğüslere sahip olabilirsiniz.

–     Bir duvarın önünde durup ellerinizi duvara dayayın. Tüm ağırlığı ellerinizin üzerine verip başlayacağınız bu egzersizde kollarınızı gererek vücudunuzu duvardan uzaklaştırmanız gerekiyor. Bu egzersizi yaparak göğüs kaslarınızın harekete geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu egzersizi de günde 30 kez tekrarladığınız takdirde kısa bir süre içinde göğüslerinizde gözle görülebilir bir değişim yaşanmasını sağlayabilirsiniz.

–    Dambıl kullanmak da göğüs kaslarınızın harekete geçmesine olanak sağlayacaktır. Dambıl kullanırken ağırlık merkeziniz bir elden diğerine geçip biseps, triseps, omuz ve göğüs kaslarınızı çalıştıracak bir enerji oluşmasına olanak sağlayacak.

–     Son olarak önerebileceğimiz egzersiz ise biraz güç gerektiriyor. Ancak güzel göğüslere sahip olmak için çok etkili bir egzersiz olduğunu söyleyebiliriz. Bu egzersizde öncelikle sırt üstü yere uzanmanız gerekiyor. Daha sonra her iki elinize de ikişer kiloluk ağırlıklar alıp kollarınızı yukarı doğru gergin bir şekilde uzatıp indirmeniz yeterli olacaktır. 3 set halinde gerçekleştirmeniz gereken bu uygulamada 15 kez uygulamayı tekrarlamanız göğüs kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here