Diyet yapıp ya da yediklerine dikkat etmelerine rağmen kilo veremeyenler ”Su içsem yarıyor” diyerek durumlarından yakınırlar. Bu yakınmanın arkasındaki neden, çoğu kez metabolizma hızının yavaş olmasıdır.

Metabolizmayı hızlandırmak dünyanın her yerindeki kilo derdi olanların en önemli hedefidir. Metabolizmanız az çalışıyorsa bütün gün aç kalsanız bile zayıflayamazsınız. Neyseki hızlandırmak için pek çok formül var.

Metabolizmayı hızlandıran besinler…

Somon metabolizmayı hızlandırmakla kalmıyor, cildin de genç kalmasında önemli rol oynuyor. Çilek, karadut, üzümün dahil olduğu meyve grubu doğadaki en güçlü antioksidanlardan birkaçı. Ispanak özellikle içerdiği B vitamini sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve kasları besler.

Biftek protein açısından zengin bir besin olarak metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Kuşkonmaz hem metabolizmayı hızlandıran hem de yağ yakan bir gıdadır.

Yumurta kilolu kadınlar arasında yapılan bir araştırmaya göre, kahvaltıda haftanın beş günü iki yumurta yiyen kadınlar aynı kalori değerine sahip hamur ürünü tüketen kadınlara göre %65 daha fazla kilo verdi. Bel bölgesi de %85 daha fazla inceldi.

Avokado omega-3 açısından zengin avokado bir yandan da günlük ihtiyacınız olan 9 amino asidin tamamını ihtiva ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here