Kadınların bakım yapmaları, su içmeleri gibidir. Fakat iş yaşamı, okul yaşamı, çocuklar, eşler ev gibi sorumluluklar yüklenen bayanlar kendilerine bakmakta zorlanırlar. Güzelliklerini ihmal eden kadınlara pratik çözümler gerekir.

Öncelikle herkes kendi kendinin “güzellik uzmanı olmalı”. Çünkü insan en iyi kendini tanır. Bazen içinde dayanıklı olsun diye kimyevi bir katkı maddesinin bulunduğu doğal olmayan bir krem sizi güzelleştirecek sanırken, tam tersini de yapabilir. O yüzden her zamanki gibi diyoruz ki, doğal olandan şaşmayın. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için ne sihir, ne de mucize gerekiyor. Sadece buzdolabınızı açmanız ve içindeki meyve, yumurta ya da sebzelerle güzellik maskesi hazırlamanız yeterli…

Kozmetik ürünlerine dünyanın parasını vermek yerine evde basitçe uygulayabileceğiniz maske tarifleri ile sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulun, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olun.

Muz Maskesi

Muz varken kim botoksa ihtiyaç duyar ki? Çok basit bir maske olan muz maskesi hem yüzünüzü nemlendiriyor, hem gergin ve güzel gözükmesini sağlıyor.  Muz maskesini hazırlamak için  1/4 su bardağı yoğurt, 2 çorba kaşığı bal ve 1 orta boy muz ezerek hepsini karıştırın. Yüzünüzde 10 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.

Yumurta Maskesi

Yapmanız gereken tek şey yumurtanın akını çırparak yüzünüze sürmek. Yumurta yüzünüzde sertleştikten bir kaç dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yüzünüzün parladığını hemen fark edeceksiniz.

Sirke İle Yüzünüzü Yıkayın

Sirkenin tonik gibi bir etkisi vardır. Yüzünüzü temizler ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Ferah bir cilt için, yüzünüzü yıkayın, iki su bardağı suya eklediğiniz bir yemek kaşığı sirkeyi durulama suyu olarak kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here