Evde Uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayarak rahatça gülümseyebilmek için yapmanız gerekenler çok basit.

Gülümsediğinizde dişlerinizin yeterince parlak görünmediğinden mi şikayetçisiniz?

Sararan dişlerinizin daha beyaz görünmesini mi istiyorsunuz? İşte pratik yöntemlerle evde diş beyazlatma yöntemleri…

Çilek

Çilek ile diş beyazlatma

Çilek ile diş beyazlatma

Yanlış duymadığınız. Haftada bir kez olgun ve büyük bir çileği püre haline getirdikten sonra fırça ile dişlerinize sürün. Dişlerinizin her zamankinden daha fazla parlayacaktır.

Karbonat Kürü

Karbonat kültürü ile diş beyazlatma

Karbonat kültürü ile diş beyazlatma

1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağından oluşan karışıma, yarım limon sıkıp iyice karıştırın. Ortaya çıkan sıvıya fırçanızı batırarak dişinizi fırçalayın. Bunu haftada bir kez uyguladığınızda, dişleriniz beyazlarken, ağzınızdaki bakterilerden de kurtulacaksınız.

Adaçayı

Adaçayı il diş beyazlatma

Adaçayı ile diş beyazlatma

Dişlerinizi fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Ardından bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Bu işlemi her gece tekrarlayın. Çok değil 1 hafta içinde dişlerinizdeki beyazlığı fark edeceksiniz.
Gliserin

Gliserin ile diş beyazlatma

Gliserin ile diş beyazlatma

Yine ağzınızı fırçalayıp bol suyla çalkalayın; ardından fırçanıza 2 damla gliserin damlatın ve dişlerinize sürün. Bakteri öldürme özelliği olan gliserin, diş çürüklerine karşıda etkili olacaktır.
Tuz

Tuz ile diş beyazlatma

Tuz ile diş beyazlatma

Karbonat kadar etkili olmasa da diş eti iltihabı ve diş eti ödemlerine karşı etkilidir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırıp fırça ile dişlerinize sürdüğünüzde etkili bir beyazlık sağlayabilirsiniz.

Sebzeler

Sebze ile diş beyazlatma

Sebze ile diş beyazlatma

Lifli sebzeler yemekte diş beyazlığına sahip olmak için bir yöntemdir. Özellikle elma, salatalık, brokoli ve havucun diş temizleyici etkisi vardır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here